Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Warszawa. Trzech pijanych mężczyzn w barbarzyński sposób wtargnęło na Mszę świętą

Jak podaje PAP, do jednego z kościołów na warszawskim Ursynowie w trakcie odprawiania Mszy św. wtargnęło trzech pijanych mężczyzn. Zakłócając nabożeństwo przeklinali i krzyczeli. Po wyprowadzeniu na zewnątrz zaczęli uderzać w drzwi wejściowe kościoła.

- Do zdarzenia doszło w piątek w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła na Ursynowie. Podczas nabożeństwa do kościoła weszło trzech mężczyzn, którzy zaczęli przeklinać i krzyczeć. W pewnym momencie dwóch wiernych nie wytrzymało ich zachowania i wyprowadzili agresywnych mężczyzn z kościoła – czytamy na portalu wpolityce.pl.

Cała trójka została zatrzymana przez policję, a jeden z mężczyzn miał w organizmie 2,6 promila alkoholu.

Jak przekazał w rozmowie z PAP rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak, wszyscy trzej agresorzy już zostali ujęci a policja prowadzi czynności w kierunku złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego.

- Za złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub do dwóch lat więzienia – czytamy.

za:www.fronda.pl

***
Sprawa dla prokuratora, ale i ...może... psychiatry... egzorcysty?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.