Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska-Łódź: Spotkanie z legendą wielkiego Widzewa

Fundacja Życie Forum Dyskusyjne „Życie NGOs” zorganizowała spotkanie z Mirosławem Tłokińskim, piłkarzem Widzewa w latach 1976 – 1983. Gość dzielił się wspomnieniami o największych sukcesach drużyny prawie czterdzieści lat temu, z którą zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski w 1981 i 1982 r. Mirosław Tłokiński zdobył także tytuł króla strzelców polskiej ekstraklasy zdobywając 15 bramek.

Największym sukcesem, jak podkreślał p. Mirosław, był awans z drużyną Widzewa Łódź do półfinału Pucharu Europy Mistrzów Klubowych w 1982/1983. Z wielkim wzruszeniem wspominał mecz rewanżowy z Liverpoolem (pierwszy mecz w Łodzi wygrany 2:0 po bramkach Tłokińskiego i Wragi), jak po nasiąkniętym wodą, grzęskim boisku szedł z linii obrony, aby strzelić karnego za faul na Smolarku. Mecz zakończył się zwycięstwem Anglików 3:2 (drugą bramkę zdobył Smolarek), ale do półfinałów awansował Widzew. Od angielskich policjantów w uznaniu za dobrą grę otrzymał kask, który prezentował na spotkaniu. Takim samym prezentem obdarowany został także Włodzimierz Smolarek.

- Spotkałem się z wielką sympatią kibiców i vice versa. Za to ich kocham, bo dla nich grałem, a że oni nazywają się Widzew, no więc grałem dla Widzewa, ale tak naprawdę grałem dla nich – podkreślił gość spotkania. Widzew Łódź był pierwszą drużyną sportową z Polski, z którą spotkał się Ojciec Święty Jan Paweł II – Chęć spotkania była ogromna, Jan Paweł II zaprosił nas na Mszę św. o godzinie 7.00 rano. Po Mszy św. było spotkanie z Papieżem. Przeżycie ogromne, jakby nie człowiek, mądre oczy, wspaniały głos. Jak się Go słuchało, po prostu nic nie można było powiedzieć, bo co można powiedzieć mądrzejszego jak mówi Papież – wspomina z wielkim przejęciem. Mirosław Tłokiński to nie tylko sportowiec, to też wychowawca młodzieży i trener. Jak mówił, trenera powinny charakteryzować wola, wiedza i doświadczenie. Aby w przyszłości piłkarze mogli grać na światowym poziomie należałoby przygotować narodowy model gry.

Spotkanie z Mirosławem Tłokińskim w Boutige Hotels prowadzili Michał Malinowski i Marcin Zalewski. Na to niezwykłe wydarzenie przybyli kibice Widzewa i sympatycy sportu, a także kolega z boiska Wiesław Surlit, były bramkarz. Miłą pamiątką tego spotkania dla każdego uczestnika, było zdjęcie z autografem legendy Widzewa

Foto: Marek Kamiński

 


za:lodz.niedziela.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.