Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Od Niepodległości do Wolności

Grupa sympatyków biegania spotkała się 11 listopada na Placu Niepodległości przy pomniku św. Siostry Faustyny Kowalskiej - patronki miasta Łodzi. Po odśpiewaniu hymnu narodowego „Jeszcze Polska nie zginęła” o godzinie 11.11, biegacze ubrani w stroje biało – czerwone, z flagami narodowymi wyruszyli na 9 kilometrową trasę z Placu Niepodległości poprzez Plac Zwycięstwa do Placu Wolności.

- Biegniemy już po raz czwarty, głównym celem biegu jest upamiętnienie narodowego święta. To jest trochę też bieg z historią, a także powiązany ze zwiedzaniem Łodzi. Każdego roku wyznaczamy inną trasę związaną z miejscami odzyskania niepodległości.  Staramy się kontynuować tę tradycję. Cieszę się, że pomimo innych biegów odbywających się w naszym mieście o tematyce niepodległościowej, nasza grupa jest dość liczna – powiedziała Agnieszka Forzpańczyk, biegowy przewodnik po Łodzi.

Joanna Kuczkowska bierze udział w biegu już po raz trzeci. - Biegnę dla tej wspaniałej, cudownej atmosfery, żeby zaakcentować to piękne święto i uczcić bohaterów, bo powinniśmy o nich pamiętać.
    
Jedną z młodszych uczestniczek była 8-letnia Hania. - W szkole mieliśmy piękny apel, namalowałam w domu obrazek na Dzień Niepodległości. Dzisiaj przyszłam tutaj z tatą i pojadę na rowerze, bo lubię jeździć.
           
Na trasie biegaczom towarzyszyły pieśni patriotyczne. Po drodze zatrzymali się i złożyli  wiązanki biało – czerwonych tulipanów pod Pomnikiem Legionisty (Park Legionów), przy Grobie Nieznanego Żołnierza (Plac Jana Pawła II), oraz pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Bieg zakończył się biesiadą patriotyczną w siedzibie Fundacji Życie przy ul. Jaracza 18. Organizatorami tego patriotycznego wydarzenia była grupa biegowa Biegam i Zwiedzam Łódź oraz Fundacja Życie.


Foto: Marek Kamiński

 

 

 

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.