Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katyń 1940-2010

Podkomisja smoleńska domaga się zwrotu wraku Tu-154M

Podkomisja ds. Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej zwróciła się z pismem do Międzynarodowego Komitetu Lotniczego i rosyjskiej Prokuratury Generalnej o zwrot wraku samolot Tu-154M, który rozbił się w 2010 roku pod Smoleńskiem.
Federacja Rosyjska przetrzymuje szczątki polskiej maszyny wbrew konwencji chicagowskiej.

 – Po zakończeniu badań mają obowiązek zwrócić, dlatego pokreśliliśmy, że to jest absolutnie konieczne. To jest żądanie, które jest międzynarodowe, bo raport międzynarodowy Rady Europy zwrócił się o to i oczywiście państwo polskie, jako właściciel, jest zobowiązane do tego, żeby szczątki znajdowały się w naszej dyspozycji – powiedział Antoni Macierewicz, szef Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej.

Podkomisja zwróciła się do Federacji Rosyjskiej już po raz czwarty. Moskwa do tej pory nie odpowiedziała też na polski raport dotyczący okoliczności katastrofy.

    – Nie zakwestionowała naszego raportu, który został opublikowany 11 kwietnia bieżącego roku. Krótko mówiąc, uznaliśmy, że zaaprobowali ten raport, więc tym bardziej powinni zwrócić resztki samolotu – dodał Antoni Macierewicz.

Wrak jest kluczowy do potwierdzenia wyników badań Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej, a także śledztwa prowadzonego przez polską prokuraturę.

za:www.radiomaryja.pl

***

Podkomisja smoleńskiej wydała oświadczenie ws. materiału TVN


W odpowiedzi na zarzuty postawione w programie „Czarno na białym”, który został wyemitowany na antenie TVN24 podkomisja smoleńska wydała specjalne oświadczenie. - Komisja wbrew kłamstwom TVN opublikowała wszystkie wyniki symulacji NIAR – czytamy w dokumencie podkomisji.

Zarzuty, jakie zostały zaprezentowane w stacji TVN zostały określone przez podkomisję smoleńską jako „fałszywe i prezentują rosyjski punt widzenia, wprowadzając w błąd polską opinię publiczną”.

- Komisja wbrew kłamstwom TVN opublikowała wszystkie wyniki symulacji NIAR zgodnie z obowiązującym kontraktem ukazujące skutki rozbicia samolotu uderzającego w ziemię według założeń komisji Millera – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego Podkomisji Antoniego Macierewicza.

Szczątki samolotu – podkreślono – są „zasadniczo różne od zniszczeń samolotu na wrakowisku”. „Pokazuje to, że samolot nie uderzył w ziemię w całości, lecz rozpadł się nad ziemią” – czytamy.

Jak dalej prezentuje oświadczenie opublikowane przez podkomisję smoleńską, w materiale nie został przedstawiony kluczowy wniosek, a więc z jakichś powodów stacja te konkluzje ukrywa przed swoimi widzami.

- Analiza pana Tarasiuka cech dźwięku zarejestrowanego w CVR ponad 100 m przed brzozą wykazała, że: spektrum częstotliwościowe dźwięku określonego jako głuchy wykazuje podobieństwo do spektrów wybuchów pentrytu i heksogenu, zarejestrowanych na stanowisku nr 4 – wyjaśniono.

- TVN ukryła ten kluczowy wniosek – stwierdza podkomisja.

Jak zwraca też uwagę podkomisja, atak TVN ma być związany z żądaniem zwrotu wraku od strony rosyjskiej.

- Atak TVN jest w czasie ściśle związany z wystąpieniem Podkomisji do Federacji Rosyjskiej z żądaniem zwrotu wraku – czytamy w oświadczeniu.

- Tym samym media te działają na szkodę państwa polskiego i wbrew Rezolucji Rady opartej na Raporcie Technicznym z 2018 r.” – podkreślono.

- Od dnia publikacji i upublicznienia materiałów nie pojawiły się w przestrzeni publicznej żadne merytoryczne zarzuty, również ze strony środowisk naukowych” – podkreślono.

Warto przy tym nadmienić, że „ani rząd Donalda Tuska, ani komisja Jerzego Millera nie wystosowały pism o zwrot wraku do strony rosyjskiej, za to 31 maja 2010 r. w imieniu rządu Jerzy Miller podpisał memorandum, w którym zgodził się na pozostawienie rejestratorów lotu w rękach rosyjskich”.

za:www.fronda.pl

***
Przetrzymywanie wraku świadczyć może o ważnym elemencie do ukrycia.... Bo jakiż inny mógłby być powód ?....

k

Katyń pamiętamy

Rosjanie zdejmują polską flagę w Katyniu!

Rosyjskie władze zadecydowały o zdjęciu polskiej flagi zawieszonej dotąd obok katyńskiego pomnika upamiętniającego ludobójstwo dokonane na polskich obywatelach w czasie drugiej wojny światowej.
Burmistrz Smoleńska Andrej Borysow poinformował, że decyzję w sprawie zdjęcia polskiej flagi w Katyniu podjęło rosyjskie ministerstwo kultury.

Możemy dochodzić roszczeń od państwa rosyjskiego za zbrodnię katyńską

Odpowiedzialność za zbrodnię katyńską ponosi aparat władzy sowieckiej, obecna Rosja jest spadkobiercą Związku Radzieckiego, możemy dochodzić roszczeń od państwa rosyjskiego i tą drogą trzeba pójść – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Kompleksy nie opuszczają Putina. Katyń i Smoleńsk solą w oku tyrana

To nie przypadek, ale celowe działanie. Jak przyznał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Federacja Rosyjska blokuje remont cmentarza w Katyniu oraz budowę pomnika w miejscu katastrofy smoleńskiej.

Ośmiu z Katynia

Osiem nieznanych dotąd nazwisk ofiar zbrodni katyńskiej odnaleźli badacze Memoriału w materiałach NKWD. Jeszcze w tym roku ukaże się kolejna księga informacji o mordzie NKWD i jego ofiarach. Wydawnictwo moskiewskiego Memoriału będzie zawierać dane

9. przegląd filmowy „Echa Katynia” – Łódź, 17 kwietnia 2018

W kwietniu, w związku z 78. rocznicą Zbrodni Katyńskiej, w kilkudziesięciu miastach Polski  Instytut Pamięci Narodowej organizuje 9. edycję przeglądu filmowego „Echa Katynia”.

Druga tragedia katyńska 2010

Zdjęcie od Trumpa pomogło poznać prawdę o zbrodni w Smoleńsku. Macierewicz ujawnia mało znane fakty

Antoni Macierewicz w dyskusji po emisji dokumentu na temat katastrofy smoleńskiej na antenie Telewizji Republika ujawnił, że zdjęcie satelitarne, które było jednym z kluczowych materiałów do ustalenia tego, co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku Polska otrzymała dzięki jego rozmowie z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Były prezydent Ukrainy W. Juszczenko: Jestem przekonany, że Lecha Kaczyńskiego zabili Rosjanie

Były prezydent Ukrainy, Wiktor Juszczenko, wyraził przekonanie, że byłego prezydenta RP, prof. Lecha Kaczyńskiego, zabili Rosjanie. Powiedział o tym w wywiadzie dla ukraińskiego portalu Gordonua.com, w którym ocenił, że Polacy nie docenili byłego szefa swojego państwa.

Adrian Stankowski-Już nie przeszkadzał

Ujawnione dokumenty nie pozostawiają złudzeń. Cztery miesiące po zbrodni smoleńskiej rząd Tuska zamierzał dołączyć nasz system energetyczny do mającej powstać w obwodzie królewieckim ruskiej elektrowni atomowej. Co ciekawe, plan miał obejmować sprzedaż przez Rosjan 49 proc. udziałów w tym przedsięwzięciu „podmiotom zagranicznym” – w domyśle polskim.

A. Macierewicz: Jest obawa pana D. Tuska i jego środowiska, że ponoszą odpowiedzialność za kłamstwo smoleńskie

Jest obawa pana Donalda Tuska i jego środowiska, że ponoszą odpowiedzialność za kłamstwo smoleńskie, za sfałszowanie raportu pana Millera oraz za oddanie wszystkich materiałów dowodowych stronie rosyjskiej – powiedział Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, marszałek senior Sejmu, były minister obrony narodowej,

Podkomisja smoleńska domaga się zwrotu wraku Tu-154M

Podkomisja ds. Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej zwróciła się z pismem do Międzynarodowego Komitetu Lotniczego i rosyjskiej Prokuratury Generalnej o zwrot wraku samolot Tu-154M, który rozbił się w 2010 roku pod Smoleńskiem.
Federacja Rosyjska przetrzymuje szczątki polskiej maszyny wbrew konwencji chicagowskiej.

Komentarze i pytania

"GP": Agenci wokół Smoleńska. Rosyjski ślad

Informacja o zatrzymaniu oficera 36. specpułku, współpracującego z rosyjskim wywiadem, stanowi istotne uzupełnienie dotychczasowej wiedzy na temat tragedii smoleńskiej.

Posmoleńskie rozdroże

Niezależnie od tego, jakie będą ostateczne wyniki śledztwa smoleńskiego, tragedia na Siewiernym jest i pozostanie kluczowym doświadczeniem w procesie definiowania kulturowej tożsamości Polaków w XXI wieku.

Abp. Jędraszewski: Smoleńsk w zasiekach kłamstw

„Prawda z trudem przebija się przez zasieki kłamstw, które od samego początku były podawane do publicznej wiadomości”

Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia"

Niemieccy eurodeputowani przerwali wykład eksperta – bo mówił za dużo o Smoleńsku

Macierewicz komentuje konferencję NPW


Kolejna manipulacja i polityczne działanie prokuratury

Copyright © 2017. All Rights Reserved.