Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katyń 1940-2010

Antoni Macierewicz: Zełenski bardzo jasno wskazał na Rosję jako sprawcę zbrodni smoleńskiej

Były szef MON Antoni Macierewicz uważa, że przekaz płynący z wygłoszonego w obecności polskiego Zgromadzenia Narodowego przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego przemówienia, w sposób jednoznaczny wskazywał na fakt, że to Rosja stoi za smoleńską tragedią z 2010 roku, w której zginęła prawie setka polskich obywateli z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na czele.

Przewodniczący komisji mającej wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej stwierdził na antenie telewizji Republika, że przemawiając przed polskim Sejmem Zełenski „bardzo jasno powiedział, że była to zbrodnia” oraz „bardzo jasno wskazał na Rosję, jako jej sprawcę a także na tych, nie tylko po stronie rosyjskiej niestety, którzy wszystko wiedzieli i kłamali, i milczeli”.

I to jest rzecz, którą trzeba naprawdę bardzo poważnie potraktować. Dlatego, że prezydent Zełenski ma dodatkową wiedzę” – podkreślił Antoni Macierewicz. Były minister obrony narodowej nadmienił również, że wywiad ukraiński udowadnia w trakcie trwającej obecnie wojny, że jest „bardzo dobry”.

„Nie będę tu referował informacji przekazywanych nam przez tenże wywiad właśnie w sprawie smoleńskiej w czasie, w którym pełniłem funkcję ministra obrony narodowej. Były to jednak informacje bardzo precyzyjne, zawierając również nazwiska” – ujawnił były szef MON.

za:www.fronda.pl

***

Rogozin do Kaczyńskiego: Przyjedź do Smoleńska. Suski: „Bandyci się wsypali. To wstęp do wojny z Polską"

Wpis Rogozina, byłego wicepremiera Rosji, w którym napisał, by Jarosław Kaczyński przyleciał do Smoleńska budzi mieszane emocje. Co mógł on oznaczać? "Dla mnie to oznacza tyle, że bandyci się wsypali. To był wstęp do wojny z Polską" - przyznał poseł PiS Marek Suski na antenie TVP.

Gościem Michała Rachonia w programie „#Jedziemy" na antenie TVP Info był poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski.

Głównym tematem dyskusji była propozycja Jarosława Kaczyńskiego, odnośnie przeprowadzenia misji pokojowej NATO na Ukrainie.
Misja pokojowa ONZ na Ukrainie?

Na samym wstępie, redaktor Michał Rachoń przytoczył misje pokojowe ONZ z przeszłości - nie aż tak odległej, ponieważ mowa tu np. o latach 90. XX wieku. Jak jednak wiadomo, aby przeprowadzić tego typu operację, zgodę musi wyrazić Rada Bezpieczeństwa ONZ. Problem w tym, że w Radzie jest Rosja, która ma prawo weta.

Rozmówca - Marek Suski, przyznał, że takie rozwiązanie powinno być zaproponowane na arenie międzynarodowej dużo wcześniej. Ocenił również, że propozycja, która padła z ust Jarosława Kaczyńskiego byłaby "rozwiązaniem dla całego świata".

Prowadzący program #Jedziemy zapytał swojego gościa o to, dlaczego żaden inny polityk nie uprzedził Jarosława Kaczyńskiego z tym, aby wyjść z inicjatywą misji pokojowej ONZ na Ukrainie.

"Dla mnie najprostsza odpowiedź to, że nikt na to nie wpadł. Niektórzy politycy boją się Rosji, niektórzy są pod jej wrażeniem. Nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego nikt inny wcześniej tego nie zaproponował." - odpowiedział Marek Suski.


Co na to Niemcy?

Co do Niemiec, które nie potrafią wprost wyrazić, która ze stron konfliktu jest im bliższa, sytuacja nie jest klarowna. Jak zaznaczył Rachoń, stanowisko niemieckiego rządu jest takie, iż nie powinna zostać przekroczona czerwona linia. Przez to rozumie się obecność wojsk NATO na Ukrainie.

"Historia lubi zataczać koło. Kiedyś - w czasie II wojny światowej mordowały obie strony. Różnica jest jednak taka, że tylko jedna poniosła delikatną karę, zaś druga do dziś - nie. Wzajemne wsparcie, draństwo nadal trwa." - ocenił polityk.

"Nawet to ich wsparcie jest wymuszone. Pamiętamy, jak Niemcy zadeklarowały wysłanie hełmów, ale zapomniały, gdzie jest Ukraina. Nie wiedziały pod jaki adres. Teraz pod naciskiem opinii publicznej, NATO, delikatnie zmieniają stanowisko. Ale to idzie z wielkim oporem. Odnoszę wrażenie, że Niemcy chciałyby rewizji granic - powrócić do kształtu imperium zła." - kontynuował.

Jak powiedział poseł PiS - "Można to zauważyć chociażby poprzez wspieranie różnego rodzaju ruchów na śląsku, szkodliwa działalność ich człowieka - Donalda Tuska w Polsce. W Niemczech istnieją organizacje, która mówią wprost, że Niemcy zostały tutaj poszkodowane i że pewne elementy naszego kraju powinny zostać im zwrócone."

"Oni przyznali się do zamachu w Smoleńsku"

Michał Rachoń przypomniał, że według rosyjskiej propagandy, Polska jest prezentem od Józefa Stalina. Tereny, które przed II wojną światową należały do Niemiec, jako tereny, które miały być swego rodzaju rekompensatą. Skąd się to bierze? Otwieranie tych kwestii w międzynarodowej dyskusji w czasie rosyjskiej agresji na Ukrainę to budzi wątpllwości pytania.

"Rosja próbuje wzniecić zamieszanie w Unii Europejskiej, w Europie. Będziemy mieli do czynienia z różnego rodzaju działaniami. Chociażby ta słynna już wypowiedź, w której zaprasza się Jarosława Kaczyńskiego do Smoleńska. To naprawdę jest przyznanie się do zamachu w Smoleńsku. To jest wyjątkowa bezczelność morderców, którzy dziś stoją na progu katastrofy. Wszystko wskazuje, że ta wojna na wielu polach jest już przegrana. Na polu prawnym – Trybunał w Hadze orzekł, że jest to wojna zbrodnicza. Na polu gospodarczym – gospodarka rosyjska zmierza ku upadkowi. Na polu humanitarnym, na polu moralnym. Te wszystkie pola Putin i jego administracja przegrali. Spowodowali, że pojawiła się do tej pory niespotykana wrogość pomiędzy tymi narodami. Do tej pory nawet podczas tej małej agresji tam nawet niektórzy wojskowi szli i się poddawali z flagą sowiecką. Dziś naród ukraiński jest zjednoczony. Nawet ci ludzie z pochodzeniem rosyjskim stają w obronie suwerenności Ukrainy." - skwitował Marek Suski.

Prowadzący program zauważył również, że Rosjanie wstrzymują atak na Kijów. Nie udało się zdobyć żadnego z dużych miast. Każdego dnia mamy do czynienia ze zbrodniami wojennymi. Co z odpowiedzialnością za te zbrodnie?

"W propozycjach rozmów pokojowych głównym elementem jest zatrzymanie agresji i wycofanie wojsk rosyjskich. Nie ma tam mowy o abolicji, czyli o tym, że zbrodniarze będą bezkarni. Nie bardzo wierzę, by rozmowy pokojowe mogły się udać. Putin wie, że gdyby Rosja miałaby te umowy normalnie traktować, to on i jego administracja trafiliby pod sąd. Myślę, że to jest pewna pozoracja Rosji po to, by zgromadzić posiłki. Dziś widzimy, że ofensywa rosyjska jest zatrzymana. Oni nie mają czym atakować, więc być może to jest tylko taka gra." - odparł polityk.

Redaktor Michał Rachoń przytoczył znany wszystkim wpis Rogozina, w którym zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego. Zapytał posła PiS, co może oznaczać ta "wiadomość"?

"Dla mnie to oznacza tyle, że bandyci się wsypali. Są tak zadufani w sobie, że są nawet gotowi do tego, by przyznać się do tej zbrodni. To był taki wstęp do wojny z Polską. Putin osobiście nienawidził Lecha Kaczyńskiego. Ten wpis potwierdza to, o czym my wiemy. Świat tego nie chciał uznać. Pamiętamy wypowiedź prezydenta Ukrainy. Świat milczał rozbestwiają tego zbrodniarza, który dziś napadł na wolny kraj.

Jak przyznał jednak prowadzący program - ten wpis został później skasowany. Były wicepremier Rosji wpisał się jednak na listę potencjalnych świadków w śledztwie odnośnie katastrofy smoleńskiej.

"Trudno sobie wyobrazić, by to co działo się w Smoleńsku, było bez porozumienia z najwyższymi czynnikami rządzącymi w Rosji. Te nagrania, które zostały pozyskane, świadczą o tym, że oni mieli rozkaz z góry. Ci, którzy siedzieli na tej improwizowanej wieży. Tutaj w jakimś sensie ta wizyta Jarosława Kaczyńskiego tak ich rozwścieczyła, że się wsypali."

za:niezalezna.pl

Katyń pamiętamy

Zbrodnia Katyńska. Prezydent: Składając hołd ofiarom, domagamy się sprawiedliwości

Prezydent uczcił dziś pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej. Andrzej Duda złożył wieniec przed Epitafium Katyńskim w muzeum na warszawskiej Cytadeli. W swoim wystąpieniu podkreślił, że składając hołd ofiarom, Polacy domagają się również sprawiedliwości. Mówił także o konieczności pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców rosyjskich zbrodni na Ukrainie.

Rosjanie zdejmują polską flagę w Katyniu!

Rosyjskie władze zadecydowały o zdjęciu polskiej flagi zawieszonej dotąd obok katyńskiego pomnika upamiętniającego ludobójstwo dokonane na polskich obywatelach w czasie drugiej wojny światowej.
Burmistrz Smoleńska Andrej Borysow poinformował, że decyzję w sprawie zdjęcia polskiej flagi w Katyniu podjęło rosyjskie ministerstwo kultury.

Możemy dochodzić roszczeń od państwa rosyjskiego za zbrodnię katyńską

Odpowiedzialność za zbrodnię katyńską ponosi aparat władzy sowieckiej, obecna Rosja jest spadkobiercą Związku Radzieckiego, możemy dochodzić roszczeń od państwa rosyjskiego i tą drogą trzeba pójść – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Kompleksy nie opuszczają Putina. Katyń i Smoleńsk solą w oku tyrana

To nie przypadek, ale celowe działanie. Jak przyznał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Federacja Rosyjska blokuje remont cmentarza w Katyniu oraz budowę pomnika w miejscu katastrofy smoleńskiej.

Ośmiu z Katynia

Osiem nieznanych dotąd nazwisk ofiar zbrodni katyńskiej odnaleźli badacze Memoriału w materiałach NKWD. Jeszcze w tym roku ukaże się kolejna księga informacji o mordzie NKWD i jego ofiarach. Wydawnictwo moskiewskiego Memoriału będzie zawierać dane

Druga tragedia katyńska 2010

Macierewicz o praprzyczynie ataku Rosji na cały świat: "Zaczęło się 10 kwietnia 2010 roku"

Iran jest ściśle związany z Rosją i nie ma wątpliwości, że wsparcie stamtąd płynie.
To wszystko jest konsekwencją procesu ataku na cały świat, który zaczął się 10 kwietnia 2010 roku
- powiedział w Telewizji Republika Antoni Macierewicz, odnosząc się do nocnego ataku na Izrael.

Pamiętamy! 14. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

14 lat temu w sobotę w oktawie Wielkanocy miała miejsca katastrofa smoleńska, w której zginęło 96 osób.
Wśród ofiar katastrofy samolotu Tu-154M byli m.in.: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią,
ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości.
Polska delegacja udawała się na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Saakaszwili: Lech Kaczyński w Smoleńsku zapłacił życiem za obronę Gruzji

Zdaniem byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, prezydent RP Lech Kaczyński 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku zapłacił życiem za to, że niespełna dwa lata wcześniej zdecydował się bronić niepodległości i państwowości Gruzji w obliczu napaści zbrojnej na ten kraj putinowskiej Rosji.

Macierewicz: Milczenie nad zamachem na Prezydenta może skończyć się dla nas źle!

„Milczenie nad zamachem na Prezydenta może skończyć się dla nas źle” – mówił w Spale wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. Były szef MON przypomniał, że raport ws. tragedii w Smoleńsku dostępny jest od ponad roku.

Zawiadomienie ws. zamachu. Macierewicz w TVP Info: "Mieliśmy do czynienia z atakiem na państwo polskie"

- Mieliśmy nie tylko do czynienia z zabiciem osób, mieliśmy również do czynienia z atakiem na państwo polskie - powiedział w programie "#Jedziemy" gość Michała Rachonia, szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz. Podkomisja smoleńska złożyła w poniedziałek w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz morderstwa pozostałych 95 osób podróżujących Tu-154 10 kwietnia 2010 r.

Komentarze i pytania

"GP": Agenci wokół Smoleńska. Rosyjski ślad

Informacja o zatrzymaniu oficera 36. specpułku, współpracującego z rosyjskim wywiadem, stanowi istotne uzupełnienie dotychczasowej wiedzy na temat tragedii smoleńskiej.

Posmoleńskie rozdroże

Niezależnie od tego, jakie będą ostateczne wyniki śledztwa smoleńskiego, tragedia na Siewiernym jest i pozostanie kluczowym doświadczeniem w procesie definiowania kulturowej tożsamości Polaków w XXI wieku.

Abp. Jędraszewski: Smoleńsk w zasiekach kłamstw

„Prawda z trudem przebija się przez zasieki kłamstw, które od samego początku były podawane do publicznej wiadomości”

Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia"

Niemieccy eurodeputowani przerwali wykład eksperta – bo mówił za dużo o Smoleńsku

Macierewicz komentuje konferencję NPW


Kolejna manipulacja i polityczne działanie prokuratury

Copyright © 2017. All Rights Reserved.