Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katyń 1940-2010

Antoni Macierewicz: Tusk w 5 minut oddał Putinowi pełnię władzy nad dramatem smoleńskim

Były szef ministerstwa obrony narodowej jest przekonany, że polityczna odpowiedzialność za doprowadzenie do tragedii smoleńskiej spoczywa na Donaldzie Tusku.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej pozwał Tomasza Sakiewicza do sądu za stwierdzenie, że to właśnie Tusk umożliwił zabicie Lecha Kaczyńskiego.

Antoni Macierewicz nie ma wątpliwości, że szef PO ponosi odpowiedzialność za tragedię, która przed 12 laty wydarzyła się w Smoleńsku.

Zdaniem Macierewicza „kluczową kwestią była zgoda na przyjęcie formuły chicagowskiej”, która „oddawała w ręce Rosji absolutnie wszelkie działania” oraz „sprawiała, że Rosja mogła fałszować dowody, kreować kłamstwo smoleńskie”. Wszystko to, jak tłumaczył na antenie Republika TV przewodniczący komisji smoleńskiej „dokonało w ciągu 5-minutowej rozmowy pana Tuska z panem Putinem, mniej więcej koło godz. 10 rano 10 kwietnia”.

„Wtedy podjęto tę kluczową decyzję, nie analizując kwestii prawnych, nie dokonując żadnego rozpoznania tej sytuacji, tylko natychmiast się zgodził na to, żeby badać to wg konwencji chicagowskiej, która dawała Rosji pełną władzę nad dramatem smoleńskim” – przypomniał Antoni Macierewicz.

Były minister spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego podkreślił, że Donald Tusk w Sejmie „wielokrotnie mówił, że odpowiada za wszystkie działania polskich urzędników. W sprawie przygotowań do podróży prezydenta, w sprawie pana Arabskiego w trakcie i po procesie, wziął na siebie odpowiedzialność, która powinna mieć konsekwencje prawne”. „Nie wiem, dlaczego prokuratura nie wystąpiła w tej sprawie, bo pan Tusk publicznie się do tego przyznał. Sam mówił, że to były jego decyzje i jego polecenia” – stwierdził Macierewicz.

Antoni Macierewicz nadmienił również, że szef służby kontrwywiadu ukraińskiego „wielokrotnie wskazywał na zamach” oraz że istnieje „dokumentacja opublikowana przez jednego z najwybitniejszych dziennikarzy niemieckich, mówiąca o tym, jak ten zamach był przygotowywany”. Dodał również, że także w samej Rosji „odpowiedzialność Putina za zbrodnię smoleńską jest naprawdę bardzo szeroko dyskutowana”.

za:www.fronda.pl

***

Dwa jasne przekazy, że Smoleńsk to nie katastrofa, a zamach. „Rosja używa go jako groźby i szantażu”

Zdaniem byłego szefa MON Antoniego Macierewicza ostatnie wydarzenia pokazują zmianę narracji Rosji odnośnie tragedii w Smoleńsku. Potwierdza to wpis przedstawiciela rosyjskich władz, użył kwestii Smoleńska, jako groźby wobec prezesa PiS. Ponadto, zdaniem marszałka seniora, jasny głos w tej sprawie wybrzmiał ostatnio z Ukrainy.

W wystąpieniu przed zgromadzeniem Narodowym Wołodymyr Zełenski przywołał tragedię w Smoleńsku i śmierć m.in. polskiego prezydent śp. Lecha Kaczyńskiego. Jak oceniła dziś, Katarzyna Gójska, wypowiedź prezydenta Ukrainy jasno wskazywała, że według niego nie był to żaden wypadek, a po prostu zamach. Prowadząca dzisiejszy program W Punkt na antenie TV Republika przywołała również wpis szefa rosyjskiego Roskosmosu Dmitrija Rogozina, który po wizycie wicepremiera w Kijowie na Twitterze groził prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiego, "Przyjedź do Smoleńska, porozmawiamy" - napisał.

O zdanie na temat tych wydarzeń red. Katarzyna Gójska zapytała byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. Jego zdaniem, zbrodnia smoleńska, była zapowiedzią dalszych morderczych działań Putina.

"Morderstwo pana prezydenta Kaczyńskiego, który podejmował istotne działania polityczne jako prezydent Polski, ale i jako polityk odgrywał istotną rolę w przestrzeganiu przed agresją i imperialnymi działaniami Rosji" - odpowiedział marszałek senior.

Jak stwierdził morderstwo miało na celu zemstę, ale i zablokowanie działań polskich władz, które blokowały dążenia Rosyjskie.

"Wypowiedź pana Zełenskiego odnosi się wprost do pokazania, jaką rolę odgrywa Polska w blokowaniu tej agresji, jaką olbrzymią rolę odgrywał prezydent Kaczyński, który poniósł straszliwe konsekwencje"
- stwierdził Macierewicz.

Jak dodał, Zełenski wskazał również na działania, a właściwie ich brak, polityków, którzy zasiadali w Komisji badających zbrodnie w Smoleński. Ponadto, wypowiedź prezydenta Ukrainy, w ocenie Macierewicza, pokazuje, że ukraiński rząd jest świadomy tego i posiada informacje potwierdzające zamach.

Jeżeli chodzi o wpis Dmitrija Rogozina, według Antoniego Macierewicza, jest to przyznanie się do morderstwa i pokazuje zmianę stanowiska rosyjskiego, "które przez blisko 12 lat starano się ukryć prawdę", teraz używa informacji o zamachu jako szantażu i groźby.

za:niezalezna.pl

Katyń pamiętamy

Rosjanie zdejmują polską flagę w Katyniu!

Rosyjskie władze zadecydowały o zdjęciu polskiej flagi zawieszonej dotąd obok katyńskiego pomnika upamiętniającego ludobójstwo dokonane na polskich obywatelach w czasie drugiej wojny światowej.
Burmistrz Smoleńska Andrej Borysow poinformował, że decyzję w sprawie zdjęcia polskiej flagi w Katyniu podjęło rosyjskie ministerstwo kultury.

Możemy dochodzić roszczeń od państwa rosyjskiego za zbrodnię katyńską

Odpowiedzialność za zbrodnię katyńską ponosi aparat władzy sowieckiej, obecna Rosja jest spadkobiercą Związku Radzieckiego, możemy dochodzić roszczeń od państwa rosyjskiego i tą drogą trzeba pójść – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Kompleksy nie opuszczają Putina. Katyń i Smoleńsk solą w oku tyrana

To nie przypadek, ale celowe działanie. Jak przyznał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Federacja Rosyjska blokuje remont cmentarza w Katyniu oraz budowę pomnika w miejscu katastrofy smoleńskiej.

Ośmiu z Katynia

Osiem nieznanych dotąd nazwisk ofiar zbrodni katyńskiej odnaleźli badacze Memoriału w materiałach NKWD. Jeszcze w tym roku ukaże się kolejna księga informacji o mordzie NKWD i jego ofiarach. Wydawnictwo moskiewskiego Memoriału będzie zawierać dane

9. przegląd filmowy „Echa Katynia” – Łódź, 17 kwietnia 2018

W kwietniu, w związku z 78. rocznicą Zbrodni Katyńskiej, w kilkudziesięciu miastach Polski  Instytut Pamięci Narodowej organizuje 9. edycję przeglądu filmowego „Echa Katynia”.

Druga tragedia katyńska 2010

Zdjęcie od Trumpa pomogło poznać prawdę o zbrodni w Smoleńsku. Macierewicz ujawnia mało znane fakty

Antoni Macierewicz w dyskusji po emisji dokumentu na temat katastrofy smoleńskiej na antenie Telewizji Republika ujawnił, że zdjęcie satelitarne, które było jednym z kluczowych materiałów do ustalenia tego, co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku Polska otrzymała dzięki jego rozmowie z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Były prezydent Ukrainy W. Juszczenko: Jestem przekonany, że Lecha Kaczyńskiego zabili Rosjanie

Były prezydent Ukrainy, Wiktor Juszczenko, wyraził przekonanie, że byłego prezydenta RP, prof. Lecha Kaczyńskiego, zabili Rosjanie. Powiedział o tym w wywiadzie dla ukraińskiego portalu Gordonua.com, w którym ocenił, że Polacy nie docenili byłego szefa swojego państwa.

Adrian Stankowski-Już nie przeszkadzał

Ujawnione dokumenty nie pozostawiają złudzeń. Cztery miesiące po zbrodni smoleńskiej rząd Tuska zamierzał dołączyć nasz system energetyczny do mającej powstać w obwodzie królewieckim ruskiej elektrowni atomowej. Co ciekawe, plan miał obejmować sprzedaż przez Rosjan 49 proc. udziałów w tym przedsięwzięciu „podmiotom zagranicznym” – w domyśle polskim.

A. Macierewicz: Jest obawa pana D. Tuska i jego środowiska, że ponoszą odpowiedzialność za kłamstwo smoleńskie

Jest obawa pana Donalda Tuska i jego środowiska, że ponoszą odpowiedzialność za kłamstwo smoleńskie, za sfałszowanie raportu pana Millera oraz za oddanie wszystkich materiałów dowodowych stronie rosyjskiej – powiedział Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, marszałek senior Sejmu, były minister obrony narodowej,

Podkomisja smoleńska domaga się zwrotu wraku Tu-154M

Podkomisja ds. Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej zwróciła się z pismem do Międzynarodowego Komitetu Lotniczego i rosyjskiej Prokuratury Generalnej o zwrot wraku samolot Tu-154M, który rozbił się w 2010 roku pod Smoleńskiem.
Federacja Rosyjska przetrzymuje szczątki polskiej maszyny wbrew konwencji chicagowskiej.

Komentarze i pytania

"GP": Agenci wokół Smoleńska. Rosyjski ślad

Informacja o zatrzymaniu oficera 36. specpułku, współpracującego z rosyjskim wywiadem, stanowi istotne uzupełnienie dotychczasowej wiedzy na temat tragedii smoleńskiej.

Posmoleńskie rozdroże

Niezależnie od tego, jakie będą ostateczne wyniki śledztwa smoleńskiego, tragedia na Siewiernym jest i pozostanie kluczowym doświadczeniem w procesie definiowania kulturowej tożsamości Polaków w XXI wieku.

Abp. Jędraszewski: Smoleńsk w zasiekach kłamstw

„Prawda z trudem przebija się przez zasieki kłamstw, które od samego początku były podawane do publicznej wiadomości”

Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia"

Niemieccy eurodeputowani przerwali wykład eksperta – bo mówił za dużo o Smoleńsku

Macierewicz komentuje konferencję NPW


Kolejna manipulacja i polityczne działanie prokuratury

Copyright © 2017. All Rights Reserved.