Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katyń 1940-2010

Kaczyński: Nie mamy żadnej wątpliwości, że w Smoleńsku był zamach

W wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia Kaczyński pytany, czy Polska rozważa działania prawne na forum międzynarodowym w sprawie katastrofy smoleńskiej, powiedział, że jego zdaniem sytuacja teraz do tego dojrzewa.

„My w tej chwili już naprawdę bardzo dużo wiemy, co się naprawdę stało na lotnisku smoleńskim. Nie mamy żadnej wątpliwości, że to był zamach, natomiast jesteśmy w sensie procesowym w trochę trudniejszej sytuacji – wyraźnie trudniejszej – ale mam nadzieję będziemy je poprawiać i finał będzie pewnie właśnie taki” – ocenił.

Powiedział, że nie potrafi powiedzieć, kiedy w trybie procesowym takie działania mogłyby się zdarzyć. Zaznaczył, że zmarł nagle szef grupy zajmującej się w prokuraturze tą sprawą, zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek, jest też wywód zespołu prowadzonego przez Antoniego Macierewicza.

„Trzeba będzie to jakoś połączyć. Nie będzie to przedsięwzięcie łatwe, przynajmniej, jeśli chodzi o tę stronę ad personam, bo ad rem, tak – co do sprawy, jak ona przebiegła to tak, ale jest jeszcze odpowiedzialność osobista” – mówił wicepremier.

„Tutaj my różne rzeczy wiemy, mamy pewne przeświadczenia, które się wydają oczywiste, ale z punktu widzenia procesu karnego te przeświadczenia niewiele mogą – mają niewielkie znaczenie” – podkreślił.

„Krótko mówiąc – musimy jeszcze nad tym popracować, ale w tej chwili warunki są lepsze, niż były przedtem” – ocenił.

za:pch24.pl

***

Jarosław Kaczyński: Decyzja o zamachu smoleńskim musiała zapaść na szczycie Kremla

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraził przekonanie, że 10 kwietnia 2010 roku mieliśmy w Smoleńsku do czynienia z zamachem na życie 96 polskich obywatelski lecących prezydenckim samolotem oraz że decyzje o tej zbrodni musiały zostać podjęte na Kremlu.

„Nie mam wątpliwości, że to był zamach. Są na to dowody, na pewno ad rem” – powiedział wicepremier Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”.

Prezes partii rządzącej stwierdził również, iż „ta decyzja musiała zapaść na szczycie Kremla, ale trudno tutaj zdobyć procesowe dowody”.

„Kolejne dokumenty w śledztwie, do których mam dostęp jako osoba pokrzywdzona, uzupełniły ostatnie luki w wiedzy o przebiegu tragedii. Pozwoliły złożyć wszystkie elementy w jeden spójny i przekonujący obraz” – skonstatował Jarosław Kaczyński.

za:www.fronda.pl

***

Mer Lwowa nie ma wątpliwości: Putin stoi za Katastrofą Smoleńską

Mer Lwowa Andrij Sadowy udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce, w którym odniósł się do Katastrofy Smoleńskiej. Ukraiński polityk jest przekonany, że podobnie jak za zestrzeleniem samolotu Malaysia Airlines, za katastrofą stoją bezpośrednio Rosjanie.

Mer Lwowa przypomniał Katastrofę Smoleńską i zestrzelenie przez prorosyjskich separatystów samolotu Malaysia Airlines.

- „I kto został ukarany? Jaka jest odpowiedzialność Rosji za to? Zerowa!” - mówił Sadowy.

Dopytywany czy jego zdaniem Rosjanie bezpośrednio odpowiadają za obydwie katastrofy podkreślił, że nie ma co do tego wątpliwości.

- „Na 100 procent! Jestem przekonany” - stwierdził.

Rozmówca wp.pl odniósł się też do decyzji Polski ws. embarga na rosyjski węgiel.

- „To samo muszą robić wszystkie państwa Europy” - zaznaczył.

za:www.fronda.pl
***

Wojna wojną, Putin Putinem, a "totalna" opozycja wciąż wierzy Anodinie

Świadomość naszego społeczeństwa na temat tego, co naprawdę stało się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, z roku na rok wzrasta. Coraz więcej osób zmienia zdanie i podważa wersje, które zawarto w rosyjskim raporcie MAK-u Tatiany Anodiny i raporcie komisji Jerzego Millera. Niezalezna.pl spytała posłów opozycji, czy ostatnio zmienili oni zdanie na temat tych dokumentów, czy jednak nadal bronią ustaleń w nich zawartych. Pewnie nie będą Państwo zaskoczeni - bronią.

Zbliża się kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Wicepremier Jarosław Kaczyński na łamach „Gazety Polskiej” zaapelował do Klubów „GP”, aby tegoroczne obchody rocznicy tej tragedii były jak najbardziej liczne.

Niezalezna.pl zwróciła się do posłów opozycji z pytaniem, czy po informacjach, które w ostatnich tygodniach trafiały do opinii publicznej nt. prawdziwych przyczyn katastrofy smoleńskiej nadal uważają, że słynny już raport MAK przyjaciółki Władimira Putina Tatiany Anodiny i raport komisji ministra spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska Jerzego Millera są wiarygodnymi dokumentami.

- Gdy zbliża się rocznica, to Jarosław Kaczyński przypomina o temacie i próbuje rozgrywać go politycznie. Smutne, że na tak trudnej sprawie PiS nadal chce robić politykę. Dla mnie sprawa Smoleńska jest już dawno zamknięta – mówi poseł Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej.

O to, czy nadal popiera tezy z raportu MAK-u i raportu komisji Millera, spytaliśmy również posła Pawła Olszewskiego z PO.

- Sprawa jest oczywista. PiS i Kaczyński ponownie próbują rozgrywać sprawę smoleńską, tworząc irracjonalne scenariusze przebiegu tej tragedii i chcą rozgrywać to politycznie na kanwie tego, co się obecnie dzieje – powiedział poseł Olszewski.

O opinię poprosiliśmy także posła Lewicy Andrzeja Szejnę.

Nie można w czasie wojny tuż za naszymi granicami znowu dzielić Polaków tematem katastrofy smoleńskiej. PiS-owi nie uda się wygrać kolejnych wyborów tą taktyką – odpowiada na nasze pytanie poseł Andrzej Szejna.

Niezalezna.pl z pytaniem o raport Tatiany Anodiny i raport komisji Millera zwróciła się również do senatora PSL Jana Filipa Libickiego.

- Prawo i Sprawiedliwość rządzi siedem lat. Przez ten czas PiS nie dorobił się żadnego oficjalnego raportu dotyczącego katastrofy smoleńskiej. W związku z tym obowiązującym obecnie raportem jest ten przygotowany przez komisję Millera. To, że obóz rządzący, który ma wszystkie instytucje państwa do dyspozycji, nie jest w stanie przedstawić własnego, oficjalnego raportu, albo też powiedzieć, że nie jest w stanie go przedstawić, jest dowodem na to, że PiS sprawę katastrofy smoleńskiej wykorzystywał wyłącznie do celów politycznych. Uważam, że jest to postawa haniebna, bo albo Prawo i Sprawiedliwość przedstawia swój raport, albo przyznaje, że raport komisji Millera jest obowiązującym. Natomiast ostatnią wypowiedź wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że ma pewność, że to był zamach, traktuję jako dowód na to, że prawdopodobnie szykuje się on do przyspieszonych wyborów i znów będzie traktował tę tragedię w sposób instrumentalny – powiedział nam senator Libicki.

Jako jedyny z przepytywanych przez nas posłów odrębne zdanie miał Jarosław Sachajko z Kukiz’15 - Demokracja Bezpośrednia.

- Sprawa katastrofy smoleńskiej w ogóle nie została wyjaśniona. Ani w raporcie Anodiny, ani w raporcie Millera. Wraku nadal nie ma w Polsce, Rosjanie nie chcą go oddać. To, że to śledztwo zostało oddane w ręce Putina i jego ludzi, jest ogromnym skandalem, którego skutki działają do dzisiaj. Ostatnie tygodnie dobitnie pokazują, do czego zdolny jest Władimir Putin. Wywiady różnych państw informowały o specjalnych grupach wysyłanych na Ukrainę, w celu zabicia Wołodymira Zełeńskiego. W związku z tym jest ogromne prawdopodobieństwo, że takie same działania podjęto wobec polskiego prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego i polską elitą polityczną – mówi nam poseł Sachajko.

Dodaje również, że „to, że Platforma Obywatelska nie chce rzetelnego wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, czyni ich współwinnym tego wszystkiego”.

za:niezalezna.pl

***
A "...totalna" opozycja wciąż wierzy Anodinie". Widać ....musi...
k

***

Romaszewska: Wymaga wyjątkowej naiwności albo złej woli, by uważać, że w 2010 r. w Smoleńsku zamach był wykluczony

„Wymaga wyjątkowej naiwności albo złej woli (spowodowanej także niechęcią przyznania się do wielkiego błędu), by dziś uważać, że w 2010 r. w Smoleńsku zamach był wykluczony” - napisała na Twitterze dyrektor telewizji Biełsat Agnieszka Romaszewska.

Katastrofa smoleńska

Przypomnijmy, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla radiowej Jedynki powiedział, że „nie mamy żadnej wątpliwości, że w Smoleńsku był zamach”.

Ocenił, że dotąd postawa międzynarodowych elit była bardzo sceptyczna, żeby wyjaśnić sprawę katastrofy smoleńskiej, ale teraz to nastawienie się zmieniło.

Kiedy mówiłem w wywiadzie dla BBC o możliwości zamachu, zostałem w trakcie nagrania niezwykle gwałtownie zaatakowany przez dziennikarza (…). Dziś rzeczywiście wszystko wskazuje na to, że ta atmosfera się zmieniła — zaznaczył szef PiS.

Z kolei Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Zduńskiej Woli oświadczył, że „jeśli ktoś ma pomysł, żeby ze Smoleńska znowu robić politykę (…) to jest to najlepszy prezent dla Putina, jaki można sobie wyobrazić”.

Przestrzegałbym także prezesa Kaczyńskiego przed wykorzystywaniem rocznic smoleńskich na rzecz takiego destabilizowania sytuacji — stwierdził lider PO.

Naiwność albo zła wola

Zdaniem dyrektor telewizji Biełsat Agnieszki Romaszewskiej, wykluczanie zamachu to albo naiwność, albo zła wola.

Wymaga wyjątkowej naiwności albo złej woli (spowodowanej także niechęcią przyznania się do wielkiego błędu), by dziś uważać, że w 2010 r. w Smoleńsku zamach był wykluczony — napisała Agnieszka Romaszewska.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

za:wpolityce.pl

Katyń pamiętamy

Zbrodnia Katyńska. Prezydent: Składając hołd ofiarom, domagamy się sprawiedliwości

Prezydent uczcił dziś pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej. Andrzej Duda złożył wieniec przed Epitafium Katyńskim w muzeum na warszawskiej Cytadeli. W swoim wystąpieniu podkreślił, że składając hołd ofiarom, Polacy domagają się również sprawiedliwości. Mówił także o konieczności pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców rosyjskich zbrodni na Ukrainie.

Rosjanie zdejmują polską flagę w Katyniu!

Rosyjskie władze zadecydowały o zdjęciu polskiej flagi zawieszonej dotąd obok katyńskiego pomnika upamiętniającego ludobójstwo dokonane na polskich obywatelach w czasie drugiej wojny światowej.
Burmistrz Smoleńska Andrej Borysow poinformował, że decyzję w sprawie zdjęcia polskiej flagi w Katyniu podjęło rosyjskie ministerstwo kultury.

Możemy dochodzić roszczeń od państwa rosyjskiego za zbrodnię katyńską

Odpowiedzialność za zbrodnię katyńską ponosi aparat władzy sowieckiej, obecna Rosja jest spadkobiercą Związku Radzieckiego, możemy dochodzić roszczeń od państwa rosyjskiego i tą drogą trzeba pójść – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Kompleksy nie opuszczają Putina. Katyń i Smoleńsk solą w oku tyrana

To nie przypadek, ale celowe działanie. Jak przyznał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Federacja Rosyjska blokuje remont cmentarza w Katyniu oraz budowę pomnika w miejscu katastrofy smoleńskiej.

Ośmiu z Katynia

Osiem nieznanych dotąd nazwisk ofiar zbrodni katyńskiej odnaleźli badacze Memoriału w materiałach NKWD. Jeszcze w tym roku ukaże się kolejna księga informacji o mordzie NKWD i jego ofiarach. Wydawnictwo moskiewskiego Memoriału będzie zawierać dane

Druga tragedia katyńska 2010

Macierewicz o praprzyczynie ataku Rosji na cały świat: "Zaczęło się 10 kwietnia 2010 roku"

Iran jest ściśle związany z Rosją i nie ma wątpliwości, że wsparcie stamtąd płynie.
To wszystko jest konsekwencją procesu ataku na cały świat, który zaczął się 10 kwietnia 2010 roku
- powiedział w Telewizji Republika Antoni Macierewicz, odnosząc się do nocnego ataku na Izrael.

Pamiętamy! 14. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

14 lat temu w sobotę w oktawie Wielkanocy miała miejsca katastrofa smoleńska, w której zginęło 96 osób.
Wśród ofiar katastrofy samolotu Tu-154M byli m.in.: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią,
ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości.
Polska delegacja udawała się na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Saakaszwili: Lech Kaczyński w Smoleńsku zapłacił życiem za obronę Gruzji

Zdaniem byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, prezydent RP Lech Kaczyński 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku zapłacił życiem za to, że niespełna dwa lata wcześniej zdecydował się bronić niepodległości i państwowości Gruzji w obliczu napaści zbrojnej na ten kraj putinowskiej Rosji.

Macierewicz: Milczenie nad zamachem na Prezydenta może skończyć się dla nas źle!

„Milczenie nad zamachem na Prezydenta może skończyć się dla nas źle” – mówił w Spale wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. Były szef MON przypomniał, że raport ws. tragedii w Smoleńsku dostępny jest od ponad roku.

Zawiadomienie ws. zamachu. Macierewicz w TVP Info: "Mieliśmy do czynienia z atakiem na państwo polskie"

- Mieliśmy nie tylko do czynienia z zabiciem osób, mieliśmy również do czynienia z atakiem na państwo polskie - powiedział w programie "#Jedziemy" gość Michała Rachonia, szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz. Podkomisja smoleńska złożyła w poniedziałek w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz morderstwa pozostałych 95 osób podróżujących Tu-154 10 kwietnia 2010 r.

Komentarze i pytania

"GP": Agenci wokół Smoleńska. Rosyjski ślad

Informacja o zatrzymaniu oficera 36. specpułku, współpracującego z rosyjskim wywiadem, stanowi istotne uzupełnienie dotychczasowej wiedzy na temat tragedii smoleńskiej.

Posmoleńskie rozdroże

Niezależnie od tego, jakie będą ostateczne wyniki śledztwa smoleńskiego, tragedia na Siewiernym jest i pozostanie kluczowym doświadczeniem w procesie definiowania kulturowej tożsamości Polaków w XXI wieku.

Abp. Jędraszewski: Smoleńsk w zasiekach kłamstw

„Prawda z trudem przebija się przez zasieki kłamstw, które od samego początku były podawane do publicznej wiadomości”

Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia"

Niemieccy eurodeputowani przerwali wykład eksperta – bo mówił za dużo o Smoleńsku

Macierewicz komentuje konferencję NPW


Kolejna manipulacja i polityczne działanie prokuratury

Copyright © 2017. All Rights Reserved.